Mam zaszczyt zaprosić Was do drużnego udziału w XIII Edycji Konkursu Poznaj Świat z Misiem Haribo! To wyjątkowa okazja, aby pomóc przedszkolakom w ich pierwszych krokach do poznawania otaczającego ich świata.

Celem tegorocznej edycji jest pomoc w rozwijaniu umiejętności społecznych, językowych i intelektualnych u dzieci w wieku od 2 do 5 lat. Dzieci będą miały okazję poznawać świat za pomocą gier, muzyki oraz innych aktywności interaktywnych, zapewnionych przez organizatorów.

Do udziału w konkursie można zgłosić wszystkie polskie przedszkola publiczne i niepubliczne. Aby to zrobić, trzeba przesłać specjalne oświadczenie na adres konkursu do 30 kwietnia 2021 roku.

Wszystkie zgłoszone przedszkola biorące udział w projekcie otrzymają bezpłatny materiał edukacyjny oraz vouchery na produkty Haribo. Przybliżone daty finału konkursu to lipiec 2021 roku. O szczegółowy harmonogram spotkań poinformujemy niedlugo.

Konkurs Poznaj Świat z Misiem Haribo, który w tym roku doczekał się swojej XIII edycji, przyciąga uwagę przedszkolaków z całej Polski. W tym roku temat konkursu jest taki: „Poznaj Świat z Misiem Haribo, czyli czego warto się nauczyć w przedszkolu?”.

Konkurs skierowany jest do wszystkich 5-6-latków uczęszczających do przedszkola. Polega na tym, że uczestnicy mają przedstawić swoje postawy, wartości i umiejętności nabyte bądź umocowane w ich przedszkolu. Uczestnicy maja w swych wypowiedziach odwołać się do takich tematów jak między innymi zabawne jak i poważne sytuacje spostrzeżone i opanowane w swoim przedszkolnym środowisku.

Organizatorzy konkursu ufundowali atrakcyjne nagrody, by zachęcić więcej dzieci do udziału. Wyróżnieni uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale oraz słodycze Haribo! Rodzice lub opiekunowie dzieci biorących udział powinni dbać o to, aby ich dzieci miały szanse wygrać starając się wysłać najciekawsze i najbardziej oryginalne prace.

Na zainteresowanych rodziców lub opiekunów czekają szerokie informacje dotyczace tego konkursu na stronie internetowej www.poznajswiat-haribo.pl. Lecimy poza przedszkole!

Wiosna w pełni, a to oznacza, że zainspirowani słońcem i przyrodą ruszają wszelkiego rodzaju wydarzenia i projekty. W tej edycji skierowane jest do przedszkoli XIII edycja konkursu Poznaj Świat z Misiem Haribo. Tegorocznym hasłem przewodnim jest „Przygoda na trzy sposoby”.

Organizatorzy skupili się na wpajaniu dzieciom poprzez zabawę nawiązywanie do zdrowych wartości i środowiska naturalnego. Przedszkolaki mają za zadanie odkryć nowe miejsca, poznawać nowych ludzi, poznawać zwierzęta i uczyć się reagować na sytuacje. Do tego celu proponują animacje na DVD oraz interaktywne gry edukacyjne dla dzieci poniżej 12 roku życia.

Jeśli Twoje przedszkole ma interesujący projekt, w którym uczestniczą przedszkolaki, możesz wziąć udział w konkursie! Wystarczy, że do 1 listopada 2018 roku prześlesz swój projekt na adres [www.poznajswiat.pl]. Wtedy będzie on oceniany przez specjalne jury, a następnie możecie otrzymać zasłużoną nagrodę od firmy Haribo!

Wiemy, że praca wychowawców oraz edukatorów dzieci jest bardzo ważna i cenimy ten trudny proces. Z tego powodu chcemy przeznaczyć to specjalne wyróżnienie – satysfakcje z obopólnego osiągania poznawania! Udanego Kreatywnego Szukania i Zaciekawiania Światem!

Minęło już 12 lat, odkąd nasz najbardziej popularny wśród dzieci konkurs edukacyjny „Poznaj Świat z Misiem Haribo” odbywa się corocznie. W tym roku, dzięki współpracy z Comenius Regio PL07, konkurs zmierza do kolejnego sukcesu.

Konkurs oferuje przedszkolakom szansę na poznanie ciekawych kultur, geografii i ludzi. Uczestnicy będą mieli okazję odwiedzić leśne ścieżki, odgadnąć zagadki i przybliżyć sobie specjalne gry językowe. Mis Haribo zaprasza wszystkie polskie przedszkola do wspólnej zabawy edukacyjnej!

Dzieci potrzebują odpowiednich pomocy oraz narzędzi podczas uczestnictwa w konkursie. Dlatego też, tworzony jest szeroki zestaw materiałów – kolorowe plansze, geograficzne i społeczne gry oraz tematyczne filmy edukacyjne. Uzyskanie wsparcia finansowego jest również możliwe dzięki dotacjom Comenius Regio PL07.

Z radości tworzenia ciekawej podróży edukacyjnej dzieci najczęściej udają się do Misy Haribo, by odkrywać nowe możliwości, spotykać się z innymi przedszkolakami i dobrze się bawić! Tegoroczną edycję konkursu warto zaliczyć do sukcesu dzieciaków oraz przygotowanych dla nich programów edukacyjnych.