Bez kategorii

Odkrywaj kulturę, zwyczaje i życie dzieci z 6 zakątków świata – XIII edycja konkursu Poznaj Świat z Misiem Haribo

Wakacyjne miesiące to czas idealny na poznanie świata i dostrzeżenie różnic oraz podobieństw wśród narodów. Jakie lepsze sposoby na zapoznanie się z odmiennymi kulturami, zwyczajami i sposobem życia niż poprzez oczy małych dzieci?

XIII edycja konkursu Poznaj Świat z Misiem Haribo to wyjątkowa okazja do przedstawienia różnych obrazów życia rodzinnego na całym świecie. Uczestnicy będą mieli okazję, aby odkryć historię 6 rodzin pochodzących z rozmaitych zakątków świata: Argentyny, Laosu, Fidżi, Japonii, Etiopii i Wirginii.

Dzieci biorące udział w konkursie prześlą swoje portale, opisujące codzienne życie oraz w jaki sposób inna kultura wpłynęła na ich dzieciństwo i rodzinne relacje. Dzięki temu możemy dowiedzieć się więcej o tym jak różni ludzie świata radzą sobie ze swoimi trudnościami i wyzwaniami.

Rejestruj się już dziś i pomóż dzieciom odkrywać monsteruano a i ciekawe obrazy świata, nawiązuj do nowych przyjaźni i zdobywać cenne doświadczenia.

Wakacje to idealny czas na poznanie nowych światów! Misio Haribo, lider na rynku słodyczy, organizuje XIII edycję konkursu, dzięki któremu możemy odkryć siedem niesamowitych miejsc na całym świecie. Uczestniczący w konkursie dzieci w wieku od 8 do 12 lat będą miały okazję przeżyć niezapomniane przygody, poznać różne obyczaje, zwyczaje i kultury z 6 zakątków świata: Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanady, Chin, Japonii i Polski.

Aby wziąć udział w konkursie Poznaj Świat z Misiem Haribo wystarczy wysłać filmik do 31 sierpnia 2020 roku. Spośród nadesłanych filmików jury wybierze 7 najbardziej twórczych projektów i 7 finalistów. Ci szczęściarze otrzymają voucher na agencję Reisen Bonton Travel, aby realizować swoje marzenia o podróżach.

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko miało okazję poznać kultury z sześciu zakątków świata, to już nic stoi na przeszkodzie aby się zarejestrować do konkursu Poznaj Swiat z Misiem Haribo. Więcej informacji na oficjalnej stronie internetowej www.PoznajSwiatHaribo.pl. Nie czekaj i dołącz do zabawy już teraz!

Konkurs Poznaj Świat z Misiem Haribo przyjmuje po raz trzynasty dzieci na swoją piękną i ciekawą wyprawę, której celem jest pokazanie im różnych miejsc i kultur na całym świecie. Otwiera on dzieciom nowy świat, umożliwiając poznanie starych zwyczajów, folkloru i tradycji dzieci z innych krajów.

Konkurs ten odbywa się corocznie i składa się z sześciu wypraw do różnych krajów. W tym roku flagowe destynacje to: Indie, Kenia, Holandia,Wietnam, Peru i Brazylia.

Celem misji jest nie tylko poznanie nowych miejsc, lecz także nawiązanie wspaniałych przyjaźni i więzi między siedmioma młodymi ludźmi – Pisarzem Haribo – i społeczeństwami, gospodarstwami domowymi i rodzinami z tych państw. Dzieciom zostanie dana okazja do kształtowania wrażliwości i tolerancji względem innych oraz snejsze rozumienie różnic kulturowych wraz z upływem czasu.

Poprzez odkrywanie świata Mois Haribo dzieci mogą poznać różnorodne obyczaje, kulturę i sposób życia ludzi z tych 6 miejsc takich jak tradycyjne potrawy, ubrania, festiwale i obrzędy. Jedyne co muszą napisać aby otrzymać udział to opisać swoje przeżycia w formie wspomnień, listu lub bloga.

W tym roku, XIII edycja konkursu Poznaj Świat z Misiem Haribo, pozwala dzieciom i młodzieży odkrywać, poznawać i badać kulturę, zwyczaje i życie dzieci z sześciu zakątków świata: Włoch, Francji, Hiszpanii, Grecji, Korei Południowej i Maroka.

Uczestnicy konkursu przygotowują razem wyjątkowe prezentacje, poznają nowe umiejętności i rozwiną swoje umiejętności dotyczące języka obcego. Każdy projekt składa się z trzech części: pierwsza część to ustalenia dotyczące wybranego kraju; druga część to prezentacja danych dotyczących demografii i geografii kraju; ostatnia część stanowiłaby prezentacja historii i geometrycznego rysunku, obrazujące swoje spostrzeżenia na temat lokalnego stylu życia danego społeczeństwa.

Konkurs ma na celu edukację młodych ludzi poprzez umożliwienie im poznawania codziennego funkcjonowania innych społeczności w innych kulturach. Ta edycja po raz pierwszy obejmuje tak dużo państw naraz i bardzo interesująco pokazuje fascynujące różnice między różnymi systemami kultury na całym świecie.