Bez kategorii

Edukacyjna gra planszowa, płyta CD i kolaż o Polsce – XIII edycja programu edukacyjnego Akademia Misia Haribo

Edukacja w przedszkolu jest dla dzieci bardzo ważna, dlatego też coraz częściej stosowane są nietypowe formy nauki. Przykładem jest Akademia Misia Haribo, program edukacyjny skierowany do dzieci i rodziców z całej Polski. W tej edycji dzieci mogą brać udział w elastycznej płaszczyźnie lokalno-społecznego i edukacyjnego programu, w ramach którego powstała edukacyjna gra planszowa, płyta CD oraz kolaż o Polsce.

Gra planszowa ma na celu uwrażliwienie dzieci na rozpoznawanie polskich symboli i symboliki. Wyposażona jest w pięknie ilustrowane karty zawierające postacie z historii Polski, legendy, a także misterne obrazy. Zasady gry są proste i na tyle interesujące, by łatwo trafić do zainteresowanie dzieci.

Płyty CD oprócz niezapomnianej przygody zawierają także piosenki i dialogi, uczące dzieci historii Polski. Dzięki temu dzieci mają możliwość umocnić swoją tożsamość narodową poprzez muzykę i przygodowe spotkania z innymi bohaterami misia Haribo.

Kolejnym punktem programu jest kolaż o Polsce, w którym dziecko może samodzielnie stworzyć unikalny obrazek dotyczący naszej ojczyzny, poznając piękno naszych tradycji i zabytków. To doskonała okazja do uczenia się piękna naszego kraju, przekazywania pozytywnych wartości oraz tworzenia trwałej więzi rodzinnej.

XIII edycja programu Akademy Misia Haribo łączy wrażenia estetyczne z celami edukacyjnymi i stanowi doskonałe narzędzie do nauki przez zabawę. Wszystkie aktywności są bezpieczne i opracowane z akceptacją rodziców. Cieszy nas fakt, że coraz więcej rodzin może skorzystać ze sprawdzonego programu Akademia Misia Haribo!

Z okazji jubileuszowej trzynastej edycji słynnego programu edukacyjnego Akademia Misia Haribo, wszyscy uczestnicy programu otrzymali specjalne nagrody!

W ramach programu otrzymali oni między innymi edukacyjną grę planszową, płytę CD z piosenkami i kolaż zawierający wspaniałe zdjęcia przedstawiające Polskę. Gra planszowa oferuje interesujące łamigłówki i zadania dotyczące nauki, a także coraz trudniejsze pytania quizowe dotyczące historii i kultury naszego kraju. Płyta CD zaś zawiera piosenki inspirowane polskimi tańcami narodowymi oraz anglojęzyczne wersje tradycyjnych pieśni.

Oprócz tego dzieci otrzymały kolaż składający się z pięknych zdjęć prezentujących najbardziej charakterystyczne obrazki z Polski, a także grafiki autorstwa artystów przedstawiające postacie historyczne, tradycyjną architekturę oraz piękne krajobrazy naszego kraju. Kolaż powstał po to, żeby dzieci mogły lepiej poznać i docenić polskie bogactwo przyrodnicze i historyczne.

Program Akademia Misia Haribo jest doskonałym sposobem na to, żeby edukować dzieci w bezpieczny i zabawny sposób. Z aktualnymi nagrodami można uczyć się nowoczesnym i interesującym sposobem, a korzystanie z nich można wykorzystać do poznawania historii oraz tradycji naszego pięknego kraju.

Edukacyjna Gra Planszowa, płyta CD i kolaż o Polsce – XIII edycja programu edukacyjnego Akademia Misia Haribo – to trzy atrakcyjne propozycje dla polskich dzieci. Wszystkie one cechuje wspaniała pedagogiczna jakość i są dostępne dla uczniów w wieku szkolnym. Dzięki temu programowi polskie dzieci mają możliwość rozwijania zainteresowań i utrwalania wiedzy na temat Polski.

Edukacyjna Gra Planszowa składa się z dwudziestu plansz ułożonym w 8 różnych poziomach trudności. Zawiera ona ćwiczenia dotyczące m.in. historii, geografii, polityki oraz tradycyjnego sztuki polskiej. Gra skierowana jest do dzieci powyżej 8 roku życia, ale może być zabawnie spędzonym czasem dla rodzin lub grup przyjaciół w każdym wieku.

Płyta CD to 45-minutowe audiodramat prezentujący główne osiągnięcia polskiego narodu – militarna, społeczna, kulturalna oraz artystyczna. Płyta pełna jest doskonale skomponowanych utworów muzycznych i przygotowana do wielotematycznych ćwiczeń oraz quizów poświęconych Polsce, akompaniuje je dodatkowe opracowanie multimedialne prezentujące najważniejsze obrazy i sylwetki znanych naszych bohaterów z czasów dawnych.

Kolejną propozycją Akademii Misia Haribo jest Kolaż o Polsce – edukacyjny, interaktywny program na temat naszej Ojczyzny z elementami animacji graficznej. Celem kreowanego przezea program program jest uporządkowanie informacji dotyczących małej historii Polski od porozumienia Gnieźnieńskiego do czasów współczesnych. Kolaż o Polsce jest idealną propozycja na lekcje historii i możliwość przeanalizowania poznanych faktów i okoliczności, poprzez udostepnienie multimedialnych zasobów popartych indeksami LOP, internetowymi mapami lub innymi numerami oficjalnymi źródeł historycznych. Ten program doskonale czytelnie prezentuje historię Polski, a to może sprawić uczniom przyjemność ich edukacji!